Relacja z Kongresu i Targów LNE & Spa w Krakowie

27 May

IMAG0315-2-15 i 6 kwietnia odbył 29 Międzynarodowy Kongres i Targi LNE & Spa w Krakowie.  Sponsorem Kongresu była firma Mamma Mio, a partnerami Repechage, Kosmoprof, Revitalash, Clarena i Babor. Przy wejściu posiadacze karnetów otrzymywali ekologiczne torby, a w nich teczki z materiałami od sponsora i partnerów, upominki ufundowane m.in. przez firmę Clarena (m.in. maska algowa z czarnym kawiorem). W teczce od firmy Plazanet (wyłącznego dystrybutora Revitalash i MIO w Polsce), poza materiałami dotyczącymi  m.in. nowości  z serii Revitalash, znalazłam także płytę z relaksacjami Ewy Foley. Myślę, że te dwa nagrania, jakie się na tej płycie znajdują, to cudowny prezent.  Dla wszystkich. Dla tych, którzy Ewę Foley znają i dla tych, którzy dzięki tej płycie dopiero ją poznają. Nagrania pomogą nam się zrelaksować, ale także uświadomią, jak ważne jest nasze zdrowie. Ta płyta to także element akcji „Zdrowy Nawyk Świadomości”, czyli żyjmy z pozytywnym nastawieniem do świata, bo to, co dajemy, wraca do nas.

Kongres i Targi to nie tylko dwa dni premierowych pokazów, rozmowy z zaproszonymi specjalistami, czy setka wystawców. To także wiedza, z jaką wracamy i ciekawe doświadczenie. W tym roku miałam okazję uczestniczyć w drugim dniu Kongresu. Wybrałam ten dzień ze względu na prezentacje w Sali kongresowej, w których chciałam uczestniczyć. Pierwszy był wykład Beaty Bojdy na temat makijażu do zdjęć – Prawdy i mity o makijażu fotograficznym. Wbrew pozorom ten wykład był nie tylko dla osób, które malują do sesji fotograficznych. Wiadomości, jakie podawała prowadząca były idealne dla wszystkich, którzy wykonują makijaże choćby na blogi czy filmiki na YT, lub zwyczajnie chcą wyglądać fajnie na zdjęciach z imprez ;) . Tradycyjnie już, cała wiedza została przekazana  konkretnie , w bardzo przystępny sposób i  urozmaicona zdjęciami prac.

Kolejny w planie miał być panel o kwasie hialuronowym. Jako, że przyszłam na salę nieco wcześniej, miałam okazję wziąć udział w końcówce prezentacji ,  którą prowadziła Laureen Streeter z firmy Repechage. Charyzma i niesamowita pozytywna energia Laureen sprawiła, że szybko pożałowałam, iż nie pojawiłam się wcześniej.

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych składników w kosmetyce, a także medycynie estetycznej. Można go teraz spotkać praktycznie w większości kosmetyków, ale czy jest on tam faktycznie? O tym, czym jest kwas hialuronowy, o  jego zaletach i formach zastosowania , w sposób bardzo przystępny opowiedzieli  prof. UAM dr hab. Marcin Molski i dr Artur Markowski. Liczyłam, pewnie nie tylko ja, na informacje dotyczące zastosowania tego składnika w medycynie estetycznej. Jednak już na samy początku, pan dr Markowski zapowiedział, że w tym temacie wypowiadał się nie będzie. Z prostego powodu – kongres jest dla kosmetyczek i kosmetologów, a im wykonywać takich zabiegów nie wolno.

Na kolejny wykład czekałam kilka lat i warto było ! Prof. Zbigniew Królicki opowiedział nam, jak wspiąć się na szczyt sukcesu i tam pozostać. Przez 45 minut  opowiadał, motywował, zadawał niewygodne pytania i pomagał, by na koniec rozśmieszyć do łez. Dowiedzieliśmy się m.in. , co „daje nam”  lęk,  czym jest nasza osobista marka, co zrobić aby wreszcie ruszyć z miejsca. Jak bardzo potrzebny był to wykład świadczyła pełna sala kongresowa i  niesamowite, długie  brawa na koniec.

Tym razem postawiłam na wykłady (a i tak nie udało mi się uczestniczyć we wszystkich, w których chciałam), choć wystawcy i ich stoiska kusiły niemiłosiernie. A te, jak  zawsze, pogrupowane były  taki sposób, aby jak najłatwiej można było znaleźć to, czego szukamy. Osobno aparatura i sprzęt kosmetyczny, cały poziom dedykowany manciure i pedicure (wraz z sympozjum podologicznym),  oraz cały poziom ze stoiskami wystawców, którzy zajmują się zabiegami na ciało oraz kosmetyką twarzy i ciała. Na tym poziomie odbywały się także pokazy premierowe.

Atmosfera Kongersu fantastyczna, mnóstwo ludzi, bardzo pomocni wystawcy (wielkie podziękowania dla pana ze stoiska BlanX  za fachową i rzetelną poradę). I ten klimat piękna, który czuć na każdym kroku.

Czy warto się wybrać na kolejną edycję? Oczywiście! Szczególnie, jeśli kosmetyka, kosmetologia, podologia  lub makijaż są w gronie zainteresowań. Warto, ponieważ kolejna edycja  będzie   30 jubileuszowym Kongresem, w nowym miejscu i z mnóstwem atrakcji. Zatem mam nadzieję, że zobaczymy się 15-16 listopada.

 

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Wpisz odpowiedź