Zapachowy weekend w Sephorze + kilka ciekawostek

16 Oct

U mnie w mieście Sephory niestety nie ma, ale może ktoś z Was skorzysta? Jeśli nie, myślę że i tak warto poczytać kilka  ciekawostek związanych z zapachami.

17-19 października  perfumerie Sephora zaprasza swoich klientów w niezwykłą podróż po świecie zapachów.  Przez 3 dni akcji konsultanci Sephora prezentować będą trzy wiodące nuty sezonu i pomogą każdemu indywidualnie dobrać odpowiedni dla niego zapach.

 Dobrze dopasowane perfumy mogą pozytywnie wpływać na nasze samopoczucie, co jesienią jest szczególnie ważne. Nuty zapachowe powinny współgrać z naszym charakterem, ale zapach powinniśmy dopasować również do okoliczności,  w których się znajdziemy, do pory dnia oraz pogody. Często też zapach, który podoba nam się na kimś, rozwinie zupełne inne nuty na naszej skórze. Dlatego tak ważne jest by, zanim zdecydujemy się na zakup określonych perfum, sprawdzić je na sobie – podpowiada Edyta Mardasiewicz-Wilk, Mistrz Zapachów Sephora.

3 nuty sezonu, podkreślające kobiecość, to kwiat pomarańczy, wanilia oraz jaśmin. Interpretowane są na rozmaite sposoby przez największych perfumiarzy. Tej jesieni znaleźć je można wśród nowości i bestsellerów. Nutę pomarańczy skrywa nowa woda toaletowa Lady Million Eau My Gold Pacco Rabane, łagodną wanilię uwalnia Si Intense Giorgio Armani, zaś jaśmin współtworzy nowy zapach Love Story Chloe.

Perfumy możemy nakładać na przedramiona, dołki nad obojczykami, czy wewnętrzną stronę łokcia – to miejsca, w których skóra jest najcieplejsza. Ciepło sprawia, że zapach jest wyraźniej wyczuwalny, ale uwalniany stopniowo. Na przedramieniu oraz w okolicach szyi kompozycja rozwinie się w pełni, a na włosach utrzyma się najdłużej i przy każdym ruchu głową będzie unosić się nad nami zmysłowa aura. Wybierając zapach w perfumerii,  nie wąchaj więcej niż trzy propozycje i staraj się nie dotykać zapachem końcówki nosa, gdyż nie będzie on właściwie rozpoznawać większej ilości kompozycji zapachowych – radzi Mistrz Zapachów Sephora.

Wszyscy klienci, którzy skorzystają z konsultacji podczas nadchodzącego weekendu, otrzymają 3 próbki wybranej przez siebie nuty zapachowej oraz zniżkę na zakup wybranych zapachów, korespondujących z nutami zapachowymi. Szczegóły na temat akcji oraz listę perfumerii Sephora, w których odbędą się konsultacje, znajdziesz na www.sephorapolska.pl

 info Sephora 

Visual_weekend-olfaktoryczn

Jedna odpowiedź to “Zapachowy weekend w Sephorze + kilka ciekawostek”

  1. Cosmetics4u December 9, 2014 at 10:34 am #

    Bardzo fajna akcja. Szkoda, że dopiero teraz trafiłam na ten wpis, bo z chęcią bym skorzystała ;)

Wpisz odpowiedź