Lakiery Essie

9 Jan

Cykl: 365 kosmetyków (9)

Lakiery do paznokci Essie

Poznałam je kilka lat temu, gdy trudno jeszcze było je dostać w powszechnej dystrybucji (dziś można je dostać w wielu gabinetach – wersja profesjonalna z bardzo bogatym wyborem kolorów, lub w Douglasie – tańsza, ale równie doskonała wersja, mniejsza liczba odcieni, w cenie 35 zł). I zakochałam się od razu, bo na tle konkurencji wybijały się łatwością aplikacji, nasyceniem koloru, trwałością, pięknym połyskiem. Ich formuła jest „oddychająca” i pielęgnuje paznokcie. Nie dziwię się, że kochają je hollywoodzkie gwiazdy i chętnie przyznają się do ich stosowania :-)

Do dziś jestem wierna Essie i śledzę uważnie kolejne kolekcje, bo trafiają się w nich niepowtarzalne kolory. Zdecydowanie jestem fanką mocnych kolorów (fuksjowych, malinowych), a także brązów, szarości i granatów. Kolory można ze sobą łączyć, nakładając jeden odcień na drugi – warto śledzić inspiracje marki.

Mają dosyć rzadką jak na lakiery konsystencję, ale mocne krycie – co ułatwia samodzielne malowanie paznokci i powoduje, że starczają naprawdę na długo (lakiery w ogóle nie wysychają!). Są też wyjątkowo trwałe (manikiur spokojnie wytrzymuje 7 dni), oczywiście pod warunkiem że dobrze przygotujesz i oczyścisz płytkę oraz nałożysz lakier podkładowy, a potem top coat (najlepiej też Essie).

Markę stworzyła w latach 80. XX wieku Essie Weingarten – wtedy było to 12 odcieni, dziś jest ich ponad 140!

Lakiery Essie z kolekcji zimowej 2014

Lakiery Essie z kolekcji zimowej 2014

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Wpisz odpowiedź