Szczoteczka oczyszczająca vol 2

6 May

Moja przygoda ze szczoteczką Tosowoong zakończyła się dosyć szybko ( http://blog.ibeauty.pl/?p=755 )  , z lekkim rozczarowaniem. Ale to nie znaczy, że pożegnałam się z myślą o szczoteczkach w ogóle. Nie nie! W kwietniu kupiłam więc kolejną. Tym razem spędziłam trochę czasu czytając, porównując. Postawiłam na szczoteczkę marki Imetec, między innymi dlatego, iż łatwo dokupić do niej wymienne końcówki. Ponownie postawiłam na szczoteczkę, która w nazwie ma soniczna.

szczoteczka1

Szczoteczka jest dużo większa od swojej poprzedniczki, cięższa, ale też jest bogatsza  w dodatki (tamta nie miała wcale). W pudełku znajdziemy szczoteczkę do skóry delikatnej, normalnej, końcówkę ze sztywniejszym włosiem do wykonywania peelingów, a także dwie końcówki do wykonywania masaży – jedna z wypustkami – paluszkami, a  druga niczym silikonowa gąbeczka do nakładania makijażu ;) . Jako bonus mamy też biały woreczek, gdybyśmy chcieli zabrać ją ze sobą w podróż. Nie można też zapomnieć o podstawce do której wsadzamy szczoteczkę (podstawka jest super dopasowana, dzięki czemu nic się chwieje, nie wywraca, tylko stabilnie stoi). Szczoteczka jest wodoodporna, na 2 baterie paluszki (dołączone do zestawu). Nie ma wyboru trybu pracy, nie kręci się, jedynie drga. Czyli tak, jak jej poprzedniczka.

sycyotecyka

Szczoteczka jest przede wszystkim duża, co sprawia, że możemy mieć problem z partiami np w okolicy nosa. Minusem może być jej budowa – rączka jest gładka, a w kontakcie z wodą i preparatem oczyszczającym, po prostuj śliska ( nie zapominajmy o jej wielkości i wadze), więc łatwo ją wypuścić.

Oczywiście są też i plusy! Szczoteczka dzięki wymiennym końcówkom (a wymienia się je bezproblemowo) pozwala nie tylko na dokładne oczyszczenie twarzy, ale także na fajny relaksujący masaż czy całkiem niezły peeling. Na plus są oczywiście dwie szczoteczki do oczyszczania – dla skóry delikatnej i normalnej. Zaczynałam od tej delikatniejszej i pomimo miększego włosia, skóra była doskonale oczyszczona. Z czasem stosowałam wymiennie z normalną ;) , a delikatnej używałam na dekolt. Efekty oczyszczania skóry przy pomocy szczoteczki były widoczne dosyć szybko – gładka, promienna cera, bardziej napięta (to pewnie dzięki masażom).

Utrzymanie szczoteczki w czystości nie stanowi problemu, tak jak i końcówek  – pomimo gęstego włosia dosyć szybko schną (poprzedniczka miała włosie mega gęste i długie, więc dłuuuugo wysychała i zapewne gdzieś tam nawet mogła nie dobrze nie doschnąć, przez co klej zaczął puszczać).

 

20150403_115842-1

Producent zaleca wymieniać zestaw szczoteczek na nowy, po 3 miesiącach użytkowania.

 

Powiem szczerzę, a raczej napiszę –nie wiem, na ile te drgania w obu szczoteczkach można nazwać sonicznymi, po prostu nie znam się na tym, a te szczoteczki są moimi pierwszymi modelami tego typu. Wiem jedno, że szczoteczka dobrze oczyszcza, pozostawia skórę gładką, promienną, po prostu czystą. Ciężko jest mi więc porównać ten sprzęt z innymi modelami na rynku ( np typu Clarisonic). Zapewne łatwiej by było, gdyby szczoteczka miała ruchomą głowicę, pilnowała czasu pracy, miała do wyboru kilka trybów. Ale zapewne nie kosztowałaby ok. 130 zł ;)

 

zestaw

Zestaw do codziennej pielęgnacji

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Wpisz odpowiedź